Cena Logo

Cena Logo – ale tak na prawdę!

Ile kosztuje projekt Logo? Skąd biorą się różnice w cenie Logo. Ile płacić, żeby nie przepłacić!

Nie od dzisiaj wiadomo, że znalezienie tej jednej firmy, której zlecimy wykonanie projektu logo może przyprawić nas o zawrót głowy. Cena Logo jakie studia graficzne oferują swoim klientom wahają się już nawet od około 200 zł do… No właśnie, jaka jest górna granica, którą powinniśmy zapłacić za dobrze wykonane logo. Czego możemy spodziewać się od logo za 50 zł i jak unikać projektantów, którzy źle wykonują swoją pracę.

Dowiedz się ile kosztuje logo w Grand Marketing

British Petrol (BP) w 2000 roku za odświeżenie logo zapłaciło 4,6 miliona funtów (około 24 miliony złotych)

Dobre Logo - to nie takie oczywiste.

Na dobre logo składa się wiele różnych czynników, a proces wykonania takiego projektu może zająć dłuższą chwilę. Wpływ na to ma doświadczenie projektanta ale również całego zespołu w przypadku agencji czy studia graficznego.

Do stworzenia podstawowego znaku marki potrzebny jest dobrze przeprowadzony research i analiza rynku. Duży wpływ na cenę oraz czas wykonania logo ma fakt, na jakie media reklamowe przeznaczony jest projekt.

Dobre logo jest przede wszystkim:

 • Unikalne
 • Estetyczne
 • Łatwe do zapamiętania
 • Komunikacyjne
 • Tematyczne

Co wypływa na cenę logo

Kiedy freelancer oferuje nam logo za 100 zł to możemy się spodziewać, że nie ma on odpowiedniego doświadczenia w projektowaniu profesjonalnych znaków graficznych albo, że projekt będzie kopią już istniejącego logo na rynku. Z drugiej strony powinniśmy się zastanowić ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na nasze logo ponieważ nie musimy przepłacać jeżeli nasze wymagania nie są wygórowane.

Wycena projektu logo jest indywidualną sprawą, a jeśli zapytalibyście się nas ile średnio mogło by kosztować logo to nasza odpowiedź by wyglądała następująco:
Freelancer – (taki, który zna się na swojej pracy z solidnym portfolio) – ceny od 600 zł netto za podstawowy pakiet logo: średnio 1300 zł netto.
Studio Graficzne / Agencja Reklamowa ceny od 1000 zł netto za podstawowy pakiet logo: średnio 2500 zł netto.

Górna granica raczej nie istnieje. Niektóre marki przepłacają za wykonane usługi graficzne używając tego jako zabiegu marketingowego.

Oczywiście wszystko zależy od potrzeb klienta, ponieważ przy projektach niewymagających możemy spotkać się z niższą ceną za najtańsze wersje logo. Z tego względu zawsze zachęcamy do zadawania pytań dotyczących wyceny.
U nas zrobisz to przez formularz kontaktowy.

Główne czynniki mające wpływ na cenę logo:

 • Value-based pricing – wartość oparta na cenie produktu
 • Branża / Grupa docelowa
 • Research
 • Poprawki
 • Brand book – księga znaku
 • Wizualizacje / Prezentacje – na różnych polach eksploatacji
 • Ilość realizacji projektów wstępnych

No i z pewnością to nie wszystko, ponieważ na cenę mogą wpłynąć również wytyczne klienta. To jak ma wyglądać dalsza współpraca z klientem. Czy relacja będzie długofalowa czy to może jednorazowy strzał. Do tego dochodzą koszty przygotowania plików pod odpowiednie media eksploatacyjne.
Na pewno jeszcze kilka innych czynników, o których tutaj nie wymieniliśmy ponieważ każda firma posiada swoją strategię cenową.

Na co zwracać uwagę zatrudniając projektanta.

Przeglądając oferty na rynku w pierwszej kolejności trzeba zapoznać się z portfolio agencji/freelancera. Należy wtedy zwrócić uwagę na styl oraz jakość projektów. Sposób w jaki są prezentowane oraz dla jakich marek wykonywane są projekty.
 
Często się zdarza, że projekty w portfolio są niekomercyjne co może świadczyć o braku doświadczenia projektanta. Grafiki niekomercyjne są łatwiejsze w projektowaniu, ponieważ podczas ich tworzenia nie ma konkretnych wytycznych od klienta, brakuje w nich także koncepcji marki.
 
Graficy amatorzy często wykonują logo za pomocą grafiki rastrowej. Jest to nierzadko powielany błąd, po którym często klienci trafiają do nas po ewentualne poprawki. Logo marki musi być tylko i wyłącznie projektowane za pomocą wektorów. W ten sposób ominiemy nieprzyjemne sytuacje związane np. z drukiem. Logo musi być skalowalne bez utraty jakości.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego portfolio

Czytaj więcej wpisów od nas:

Wpis wyjaśniający zagadnienie identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna to podstawowe narzędzie w budowaniu określonego wizerunku marki. Bierze udział w szeregu działań …

Promocja w social media

Nie ma znaczenia czy prowadzisz jednoosobową działalność usługową czy sklep o zasięgu globalnym. Promocja w …

Wymyślenie nazwy dla firmy, bądź produktu to jeden z pierwszych etapów promocji na rynku. Z …

Leave a Reply